Aktualności

DESZCZOWY MECZ, ALE "SŁONECZNE" ZWYCIĘSTWO

• autor: bronradom2002, 2014-11-09 23:16

8 listopada 2014 w walce o ligowe punkty przyszło nam się zmierzyć w derbowym pojedynku z drużyną
AS Radomiak Radom. Był to pojedynek rewanżowy za mecz rozegrany w pierwszej rundzie ligowych zmagań, który przypomnę Broń Radom 2002 wygrała 2-0.Tym razem obu zespołom przyszło zmagać się w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych - padający, chwilami mocno padający deszcz.
Mając na uwadze tamten pojedynek oraz ostatnie  wysokie wygrane Broni (z Energią i Championem po 5-0) , nasz zespół przystępował do tego meczu w roli niewątpliwego faworyta.

Jak zazwyczaj zawodnicy z Narutowicza wyszli na boisko mocna skoncentrowani i zmotywowani przez trenera Marka Siwaka. To od samego początku meczu zaowocowało zdecydowaną przewagą Broni.
Z minuty na minutę nasza przewaga rosła, a gra praktycznie koncentrowała się na połowie Radomiaka. Taki obraz gry musiał w końcu zaowocować groźnymi sytuacjami podbramkowymi dla Broni i tak też się stało.  OK 10 minuty Kacper Banaczek zagrał piłkę na "wolne pole", a Adam Kotlimowski wykorzystując swoją szybkość dopadł  do piłki, pobiegł na bramkę i strzelił obok wychodzącego z bramki bramkarza otwierając w ten sposób wynik spotkania. Po zdobytej pierwszej bramce trójkolorowi z Narutowicza nie zwalniał kroku i dalej grali swoją  grę, a efekty przyszły same, bo już kilka minut  pp pierwszej bramce Stasio Malec wykorzystał niepewną interwencję bramkarza AS-a,  wbił piłkę do siatki i zrobiło  się 2-0. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 2-0.

Na drugą odsłonę meczu nasi chłopcy wyszli pokrzepieni gorącą  czekoladą , którą w przerwie otrzymali od  sympatyka i sponsora naszej drużyny.  Przy niezmiennie niekorzystnych warunkach broniarze starali się w dalszym ciągu kreować grę, by doprowadzić do podwyższenia wyniku. i udało to się po kolejnym wykonywanym przez nas rzucie rożnym Karol Nowacki ładnym strzałem głową zdobył  gola na 3-0.

Czwartą i ostatnią dla Broni w tym spotkaniu bramkę strzelił Adam Kotlimowski, który wykorzystał celne dośrodkowanie Patryka Lisa. Gdy wszystkim wydawało się, że taki wynik zostanie do końca spotkania, Radomiak zdobył honorowego gola. Mecz Broń Radom - AS Radomiak Radom  zakończył się wynikiem 4-1.

Zwracając uwagę na ekstremalne warunki w jakich został rozegrany ten mecz zawodnikom obu drużyn należą się największe słowa uznania za walkę i hart ducha. BRAWO CHŁOPCY!!!

A my gratulujemy trenerowi i zawodnikom zwycięskiej drużyny zainkasowania kolejnych 3 punktów - oby tak dalej!!!