W U12 REMISUJEMY Z JUNIOREM

• autor: bronradom2002, 2013-09-23 12:46

Drugi pojedynek wyjazdowy tego weekendu rozegraliśmy w niedzielę 22 września o godz. 9.30 z Juniorem Radom. Prześledźmy w skrócie wydarzenia boiskowe z tego spotkania.

W porównaniu do meczu sobotniego nasz trener nieco zmienił skład i do gry wystawił następujących zawodników:

W bramce: Kacper Kozicki i  Piotr Domagała
w polu : Damian Machajek (kapitan), Kacper Banaczek, Wiktor Jeżak, Karol Nowacki, Kamil Kwiecień, Jakub Krzyżanowski, Mateusz Koziarski, Adrian Stępniewski, Stanisław Malec, Mikołaj Terkner, Benedykt Skorżyński, Krystian Sikora, Tomasz Oparcik, Michał Kiełbasa, Patryk Lis, , Adam Kotlimowski.

Spotkania Broni Radom i Juniora Radom zawsze były zacięte i pełne walki, ale zazwyczaj odbywały się w atmosferze fair play. To również możemy zaliczyć do takich zawodów. Junior zaczął spotkanie ostrożnie, czekając na nas na swojej połowie. Natomiast my staraliśmy się rozgrywać  piłkę dokładnie i szybko. Taka gra dość  szybko przyniosła nam pożądany efekt. W 3 minucie Patryk Lis otrzymał dokładne podanie od Jakuba Krzyżanowskiego, znalazł się sam na sam z bramkarzem i otworzył wynik rywalizacji.  Po tak dobrym początku Broń próbowała stworzyć sobie dalsze dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku jednak nie przynosiły one żadnych rezultatów. Niestety zdarzały nam się również słabe momenty gry w obronie i taki moment zdarzył się w 16 min, gdy w wyniku nieporozumienia obrońcy i bramkarza straciliśmy gola samobójczego. Stan pojedynku został wyrównany. Mecz zaczął się do początku. Pomimo starań naszych piłkarzy i kilku dogodnych sutyacji do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron mali piłkarze z Narutowicza mądrzejsi o rady, których udzielił im trener ruszyli do boju zdobywając optyczną przewagę. Po przeprowadzeniu pięknej akcji w 2 minucie Damian Machajek podał do Tomka Oparcika, a ten zdobył gola. Broń Radom po raz drugi w tym meczu objęła prowadzenie. Niestety nie  na długo, bo już  w 7 min nasi obrońcy nie upilnowali zawodnika Juniora, który otrzymał dośrodkowanie z rzutu wolnego i znajdując się w polu karnym oddal celny strzał na bramkę, zdobywając gola. W rywalizacji na obiekcie MOSiR-u  ponownie był remis. Pomimo usilnych starań i kilku dogodnych sytuacji małych broniarzy (końcówka zawodów to prawdziwe oblężenie bramki Juniora) do końca meczu nie udało się już zmienić tego rezultatu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Przypomnijmy jeszcze strzelców bramek i astystujących:

Patryk Lis (1 bramka), Tomasz Oparcik (1 bramka), Damian Machajek (1 asysta), Jakub Krzyżanowski (1 asysta)

Dziękujemy za zaangażowanie i ambitną walkę i mamy nadzieję, że następne spotkania będą dla nas bardziej szczęśliwe.